Gerovital Luxury Ser Redefinire Tonus este printre produsele incercate foarte recent si care m-a surprins suficient de placut incat sa ma faca sa va scriu primele impresii. Inca de anul trecut am vazut produsele Gerovital Luxury inclusiv intr-o parfumerie, la Douglas, si m-am bucurat ca Farmec are si o asemenea linie de produse. Cu atata expertiza, ar fi fost culmea sa nu aduca consumatorului roman – dar nu numai – o gama ce se incadreaza in zona de high end.
Gerovital Luxury Ser Redefinire Tonus, proprietati si formula
Serul este din start dedicat unui ten ce are nevoie de plus de hidratare si de suport pe partea de tonus. Textura este de ser gel, un pic laptoasa ca si culoare, insa bine gandita pentru a fi usor aplicat.
Iata ce spun specialistii Farmec despre ingredientele active:
- Lakesis – întârzie îmbătrânirea celulară programată genetică. Are acțiune protectoare asupra proteinelor tinereții, Foxo și Klotho, crescând longevitatea celulară. KLOTHO si FOXO, sunt cele două proteine desemnate ca proteinele tinereții. Numeroase studii în vitro și în vivo au demonstrat ca Lakesis ALG 356 este capabil să crească sinteza KLOTHO la nivelul fibroblaștilor și să protejeze implicit FOXO în forma sa activă.
- Tightenyl™, activ lift inovator, este bio-precursor structural al matricii extracelulare, cu rol de redensificare. Prin protecție la nivelul nucleului celular și prin refacerea structurii tridimensionale a pielii, aceasta își recapătă fermitatea și elasticitatea.
- Lipoceravitul C acţionează sinergic cu Tightenyl™ și Lakesis, pentru efecte vizibile şi de durată.
Serul vine intr-un recipient de sticla, are 15 ml. Capacul este prevazut cu pipeta ca sa se poata doza cat mai bine. Aici puteti vedea descrierea completa din partea Farmec.
Formula in sine, asa cum este trecuta ca si ingrediente pe ambalaj, imi suna foarte bine. Mi-au atras atentia din prima acidul hialuronic si niacinamidele, in prima parte a listei de ingrediente. De asemenea, despre acidul glutamic stiam ca este un ingredient bun si care ajuta la hidratarea pielii. Insumat, imi suna a un bun cocktail de reimprospatare pentru epiderma si stratul bazal epiderm-derm.
Serul se aplica pe tenul curat, fireste, prin miscari usoare de tapotare si masaj usor, pe fata, gat si decolteu. Nu uiati sa il agitati un pic inainte de folosire, Senzatia este foarte placuta, pielea ramane hidratata cu adevarat. La prima aplicare chiar am ramas suprinsa si l-am comparat inevitabil cu seruri ale unor marci cu prestigiu mondial. Hidratarea se mentine bine pe epiderma, nu lasa nici un fel de pelicula, poate fi aplicat si dimineata si seara.
Cui ii recomand acest ser de redefinire tonus Gerovital Luxury
Cu siguranta cui se confrunta cu deshidratare si semne vizibile de ten obosit ii recomand sa foloseasca acest ser incepand de ieri. Daca tot veti investi in acest ser, sa fie si ca un fel de start intr-o atentie mai mare pe care sa o acordati voua inseva sau insiva. Produsul poate fi folosit si de catre barbati, mai ales ca nu este parfumat si ca intra atat de repede in piele.
Daca sunteti la primele riduri, cred ca acest ser va va ajuta cu certitudine sa le mentineti asa cum sunt si sa nu se degradeze mai repede, fireste si daca veti avea grija de dieta si de stil de viata.
Sunt mereu intrebata ce crema buna de riduri stiu? Nu stiu nici o crema. Insa stiu o rutina completa care incepe de la a bea apa, a manca fructe si legume, a avea grija de tine si de tenul tau ca de cele mai importante lucruri de pe lume. Fara a exagera, dar natura ne da o singura data ceea ce avem si apoi trebuie sa avem grija de ele. Nu cu o crema vom sterge de pe fata petele solare, lipsa de tonus, lipsa de hidratare si semnele lasate de consumul excesiv de alcool si tutun. Si lipsa de iubire, as spune, de iubire fata de sine si fata de cei ce conteaza in viata noastra. Asa ca bucurati-va de sanatatea pe care o aveti, iubiti, iubiti-va si rasfatati-va tenul!
V-as recomada sa incercati si alte produse din gama Gerovital Luxury. Eu folosesc de ceva vreme si Crema spalare fata si mi se pare un produs ce depaseste multe asteptari si schimba prejudecati. Mai ales daca sunteti fana a spalatului pe fata cu lucruri spumante, crema aceasta de spalare o sa va seduca prin textura si eficienta.
Preturi: ser 194 lei, crema spalare 109 lei
Disponibile pe farmec.ro si in magazinele Gerovital.
Lasă un comentariu